ZOO Plzeň

LOGO ZOO PLZEŇ

Plzeňská zoo je druhým nejstarším zařízením svého druhu v ČR. V roce 2016 oslavila již 90 let své existence. Tandem s botanickou zahradou je jediným takovým spojením u nás. Návštěvníkům přináší řadu výhod a zahrada je od jara do podzimu rozkvetlým parkem se stovkami cizokrajných rostlin. 

Plzeňská zoo se tradičně orientuje především na chov drobnějších živočichů. V souvislosti s tím je zahradou chovající nejvyšší počet živočišných druhů v ČR. To však neznamená, že zde návštěvníci nepotkají velká a atraktivní zvířata, např. šelmy. Z těch největších se zde setkají s tygrem ussurijským či lvem berberberským. Ten se zde v posledních letech i úspěšně rozmnožuje. Chovatelský úspěch je o to větší, že ve volné přírodě byl již před několika desetiletími vyhuben. Jako jediná z našich zoo chová a rozmnožuje vzácného nosorožce indického.

Návštěvníkovi nabízí i několik jedinečných expozic: Jde o Českou řeku, Svět v podzemí v bývalém válečném krytu nebo Království jedu s nejjedovatějšími hady světa. Součástí společné zoologické a botanické zahrady je rovněž statek Lüftnerka s ukázkami hospodářských zvířat a zemědělského nářadí z přelomu 19. a 20. století. Historický statek Lüftnerka několikrát ročně ožívá připomínkou tradičních svátků jako jsou Velikonoce, advent a Vánoce. 

 

ZOO PLzeň a 100 let společně Vás zve k účasti ve speciální Vánoční soutěži.

Název: Přehlídka vánočního cukroví a vánočních specialit

Kdy a kde: 15. prosince 2018 od 14:00 v Hospodě na statku Lüftnerka v Plzeňské ZOO

Tato soutěž je vhodná úplně pro všechny, kteří rádi připravují vánoční speciality a chtějí si společně užít čas předvánoční.

Vzhledem k místním podmínkám lze předvádět pouze hotové výrobky, možné je ale např. jejich zdobení polevami apod. Soutěžící tým musí být během prezentace zastoupen minimálně jedním dospělým zástupcem, který bude zodpovídat otázky veřejnosti a spolupracovat s pořadateli. Soutěž vyhrávají nejzajímavější výtvory.

Přihlášky posílejte elektronicky na adresy: stuchlovak@plzen.eu; jandovai@plzen.eu.

S dotazy se obracejte na Ing. Františka Hykeše – 606 629 395 nebo hykes@plzen.eu