Máme to na talíři už 100 let!

ukoly300x195-1
Jídelníček: 

Slavnostní menu.

Program a výzdoba:

Slavíme 100 let.
 

 

Zahajte událost "100 let společného stravování" a soutěž „100 let společně“ ve Vaší škole a školní jídelně.

Seznamte všechny s projektem a soutěží „100let“. Řekněte jim, co je v příštím školním roce čeká a kde najdou více informací.
  www.100letspolecne.cz a na FB

 

Celý tento úkol se nese v duchu oslav. Oslavte tedy jedinečnost českého školního stravování, začátek soutěže 100 let společně, 100 let od vzniku Československa nebo také to, že je zde krásný podzim a příroda se ukládá ke spánku. Na polích je sklizeno a příroda nám za tento rok nadělila nepřeberné množství surovin vhodných k přípravě výtečných pokrmů. 

A jak takové oslavy probíhají?

V každém kraji, ba i v každé rodině jinak. Né nadarmo se říká "Jiný kraj, jiný mrav". A tak pojměte tyto oslavy po svém a nezapommínejte, že fantazii a kreativitě se meze nekladou. 

 
 Máme pro Vás několik tipů, jak takové oslavy můžou, ale nemusí, vypadat.

Vytvořte slavnostní denní menu, slavnostní program a výzdobu. Slavte nejen se svými strávníky a zaměstnanci školy, ale například i rodiči. Slavte den, týden nebo třeba i měsíc.
Máte vyšší ambice? Skvělé! Pozvěte širokou veřejnost, významné osobnosti vašeho města či obce. Vyberte vhodný hudební doprovod, vytvořte pozvánky nebo plakáty a všechny dostatečně a v předstihu informujte o tom, co plánujete. Máte-li ve svém městě firmu se stoletou tradicí, pak je jistě vhodným kandidátem k účasti na vaší oslavě. Slavte společně s obcí/ městem či jinou organizací.

Rada k jídelníčku: dodržujte principy tvorby slavnostního menu. Nebojte se rozmanitosti surovin a barev. 

 

V tomto úkolu získáváte body za:
  • program, do kterého zapojíte ostatní žáky či studenty
  • výzdobu prostor, kde budou vaše oslavy probíhat
  • jídelníček, jeho obsah i formu
  • fotodokumentaci jídla a vašich oslav
  • videozáznam z vašich oslav

banquet-453799_1280